okładki kilku książek

Wiosenne nowości – literatura dla dzieci

Na początek bajki, które pomagają radzić sobie z emocjami i osiągnąć szczęście w rodzinie. Nie ma rodzin idealnych. Nie ma też dwóch rodzin takich samych. Jednak każda chce być szczęśliwa. Książka zawiera dwadzieścia opowiadań, które zapoznają nas z różnymi sytuacjami i problemami w rodzinach. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców, które przedstawiają klucz do upragnionego szczęścia: miłość, dialog, optymizm, zaufanie, współpracę, zrozumienie… Begoña Ibarrola to hiszpańska psycholog i pedagog. Jej książki dla dzieci i poradniki dla rodziców od lat cieszą się ogromną popularnością.
Bajki dla szczęśliwych rodzin, Begoña Ibarrola

okładki kilku książek


Opowieści o tym, co w życiu ważne, Marek Michalak
Książka przeznaczona dla młodych czytelników, jest zapisem dialogu rodzeństwa, Miłosza i Julki. Dzieci przedstawiają swoje codzienne życie oraz doświadczenia rodzinne, koleżeńskie czy szkolne. Rodzeństwo czasami się kłóci, jednak potrafi również ze sobą współpracować, dzielić się spostrzeżeniami i nieść sobie pomoc. Tekst objaśnia odbiorcom znaczenie słów, takich, jak: tolerancja, szacunek, miłość, własne zdanie, odwaga, empatia, pokój, humor, patriotyzm, godność czy poczucie humoru.

Nowe tytuły książek o sympatycznym misiu:

okładki kilku książek


Kolejne tomy ulubionych dziecięcych cyklów:

okładki kilku książek


Ryś miasta, Katarzyna Wasilkowska
Piękna opowieść o dziadku i wnuczku, o pomaganiu, trochę o miejscu starszych ludzi w społeczeństwie i ich odchodzeniu. Ryś ma siedem lat i czuwa nad miastem. Wkłada superstrój: kapelusz, marynarkę, adidaski i z laską w dłoni wyrusza wykonywać zadania specjalne. Czasem bywa niewidoczny i nie zawsze postępuje zgodnie z prawem, ale wie, co robi. Przeszkolił go dziadek, który pewnego dnia zniknął i od tamtej pory Ryś musi radzić sobie sam.

okładki kilku książek


Pola na rowerze, Gabriela Rzepecka-Weiß
Kolejne przygody małej Poli. Tym razem dziewczynka zapoznaje się z zasadami bezpiecznej jazdy na rowerze: dowiaduje się, że zawsze trzeba jeździć w kasku na głowie, że aby przejść przez jezdnię, należy zsiąść z roweru i go przeprowadzić, a drogę trzeba uważnie obserwować. Czy Pola zdąży przyswoić wszystkie zasady do czasu Rodzinnego Pikniku Rowerowego?

okładki kilku książek


Thomasina. O kotce, która myślała, że jest Bogiem, Paul Gallico
Thomasina jest ukochaną pupilką siedmioletniej Mary. Kiedy zapada na tajemniczą chorobę, a bezduszny weterynarz, ojciec dziewczynki, decyduje się uśpić kotkę, wydarzenia zaczynają się komplikować, a do akcji wkraczają zarówno przyjaciele Mary, jak i pewna tajemnicza mieszkanka górskiej chatki. Niestety, wszystko wskazuje na to, że pochopna decyzja ojca poważnie naruszyła jego więź z córką, doprowadzając także ją do ciężkiej choroby. Nocą, wśród szalejącej burzy, kiedy zrozpaczony ojciec traci już nadzieję, na parapecie rozlega się znajome miauczenie, a do drzwi ktoś puka…

okładka książki


Detektyw Wróbel i złamane pióro, scenariusz: Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Ekokomiks kryminalny, w którym dzieci znajdą solidną porcję wiedzy przyrodniczej, a przy czytaniu na pewno będą się dobrze bawić. Wróble na mieście ćwierkają, że zrobiło się niebezpiecznie. Ni stąd, ni zowąd z nieba zaczęły spadać ptaki. Kto je atakuje: sokół, wrony, krogulec? Jak w miejskiej dżungli namierzyć winnego? Toż to grubsza sprawa. Sprawa dla prawdziwego detektywa, Detektywa Wróbla. Może i nie ma dużego doświadczenia, ale nie brakuje mu zapału. No i towarzyszy mu ciekawska włochatka Purzysława.

Kontynuacje dwu serii przeznaczonych dla czytelników 8+

okładki dwu książek


I ulubionego Dziennika Cwaniaczka:

okładki dwu ksiażek


Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.

Skip to content