okładki kilku książek

Wiosenne nowości – literatura dla dzieci – część 2

Zdalnie też można kochać najmocniej na świecie! W tym pięknym picturebooku młody czytelnik znajdzie opowieść o szczególnej więzi między babcią a wnuczętami, o codziennym budowaniu bliskiej relacji, gdy jest się fizycznie daleko od siebie. Nowoczesne technologie znów okazują się całkiem przydatne, bo rozwiązaniem często są telefon i internet. Czytanie książki, układanie puzzli – przecież to też można robić razem… zdalnie. O tej bardzo aktualnej, zdalnej rzeczywistości Barbara Gawryluk opowiada w sposób pogodny, operując prostymi, a pełnymi miłości obrazami, które niejedno dziecko zna już z doświadczenia. „Zdalna babcia” to wzruszająca opowieść o codzienności i potrzebie bycia razem, dopełniona pięknymi ilustracjami Olgi Szpunar.
Zdalna babcia, Barbara Gawryluk 

okładki kilku książek

Dobra nasza! Polska. Przewodnik dla dzieci, Małgorzata Ruszkowska
Miasta i knieje, miejsca mocy i świątynie, zamki i domki, katakumby i kopalnie – z tym fascynującym przewodnikiem odkryjecie w Polsce rzeczy, o których wam się nie śniło! Chcecie przepłynąć się podziemnym kanałem albo spojrzeć na stolicę z wysokości sokolego gniazda? Wolicie historie o świętych czy o diabłach i czarownicach? Interesują was rysie, wilki, żubry i niedźwiedzie? Jesteście gotowi na mumie i duchy? A może macie ochotę na podróż w czasie?
Nie musicie jechać za granicę, żeby obejrzeć piękne krajobrazy, zabytki światowej klasy, rzadkie zwierzęta czy niezwykłe rośliny. W Polsce jest prawie wszystko! Można tu spłynąć dziką rzeką, posłuchać szumu morza i wspiąć się na wysokie górskie szczyty. Są tu i pustynie, i ogromne jeziora, i nieprzebyte puszcze. Są tętniące życiem miasta i zamki pełne duchów, małe drewniane cerkwie i strzeliste katedry, zaskakujące muzea i mroczne bunkry. A nawet piramidy!
W tej książce znajdziecie opis ponad 60 takich miejsc wraz z podstawowymi informacjami praktycznymi. To przewodnik inny niż wszystkie – ułożony według zaskakującego klucza, pełen ciekawostek, niesamowitych legend i sekretów zza grobu.

okładki kilku ksiażek

Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna, Marc Starbuck
Sir Borys Krzepki jest najodważniejszym, najdzielniejszym i najbardziej zajętym rycerzem w całym królestwie! Walczy ze smokami, przegania olbrzymy, wypędza trolle. Pewnego dnia sir Borys otrzymuje niezwykle pilne wezwanie od królewny Ecie-Pecie. Zdarzył się nagły wypadek i królewna niezwłocznie potrzebuje jego pomocy. Rycerz musi porzucić wszystkie swoje zajęcia i natychmiast udać się do królewny. Czy sir Borys pospieszy na ratunek? I czy królewna rzeczywiście wezwała go w ważnej sprawie?

okładki kilku książek

Tajemnica zaginionej korony, Radosław Jakubiak
Afera na zamku królewskim! Kto ostatni widział zaginioną koronę króla? Czy Bibliotekarz i Czarny Kot oraz Królewski Łowczy i Chart Angielski pomogą w śledztwie Ali i Tomkowi – dwojgu małym detektywom z zamku? Dziecięca powieść detektywistyczno-przygodowa wciągnie do świata tajemnic, zagadek, ale i nauki, bo Ala i Tomek przy okazji dowiedzą się na przykład, gdzie mieszka grawitacja. Więc jak, poszukamy razem korony?

Pojawiło się także sporo kontynuacji serii, które już mamy w bibliotece i cieszą się dużą popularnością.

Kilka nowości z ukochanej przez dzieci serii Amberek, o przygodach Pucia i Świat w obrazkach:

okładki kilku ksiażek

Serii Opowiem ci mamo, Mądra Mysz oraz o zmaganiach się Gucia z uczuciami:

okładki kilku książek

a także o Albercie i jego tacie, Szkole Magicznych Zwierząt, przygodach grzecznego psa Wintera (tym razem z perspektywy kota Mariana) oraz kolejny komiks o wielkich uczonych:

okładki kilku książek

i przygodach Franka Błyskawicy:

okładka książki

Lassego i Mai (tym razem w wersji komiksowej):

okładka książki

i piąty już tom Smoczej Straży:

okładka książki

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.

Skip to content