Okładki książek z serii książkożercy

Uczymy się czytać!

Chociaż wakacje za pasem, rodzice pytają nas o książki do nauki czytania. Na rynku wydawniczym mamy do wyboru kilkanaście różnych serii pomocnych w zdobyciu tej umiejętności. Dzisiaj chcielibyśmy polecić cykl Książkożercy.
Seria dzieli się na trzy poziomy. Pierwszy z nich – „A” – przeznaczony jest dla Książkogryzaków – czyli tych, którzy stawiają pierwsze kroki w czytaniu. Ułatwieniem dla początkujących jest duży rozmiar liter oraz liczba ilustracji, niewielka ilość zdań pojedynczych na stronie (od jednego do trzech), ograniczenie wyrazów z dwuznakami i znakami diakrytycznymi. Na końcu znajduje się kilka pytań sprawdzających, czy dziecko zrozumiało przeczytany tekst.
Poziom „B” przeznaczony jest dla Książkołasuchów. Pojawiają się zdania złożone, zwiększa ilość tekstu oraz liczba stron. Na końcu znajduje się słowniczek trudnych wyrażeń oraz – podobnie jak w poziomie niższym – pytania sprawdzające.
Poziom „C” – dla Książkożerców to już porządna książka, podzielona na rozdziały, z dłuższymi zdaniami złożonymi i wyborem zagadek i łamigłówek na końcu.
Oprócz tej przemyślanej i dostosowanej do umiejętności czytelnika formy książki z tej serii są po prostu ciekawe. Przygody, zagadki detektywistyczne, opowieści o bohaterskich psach, a także zwykłe, codzienne sytuacje – to wszystko sprawia, że treść jest dla maluchów atrakcyjna i z pewnością nie będą się nudzić.

Książki z serii znajdujące się w naszej bibliotece:

Poziom A:

Kuba i Maja kontra Gang Prosiaka, Barbara Wicher

Pako w miejskiej dżungli, Anna Paszkiewicz

Super Marian nad jeziorem, Barbara Wicher

Poziom B:

Akcja Jogi, Barbara Wicher

Na ratunek, Anna Paszkiewicz

Pompon w opałach, Anna Paszkiewicz

Poziom C:

Akcja Potop, Barbara Wicher

Bomberka, Grażyna Nowak-Balcer

Skip to content