Dzieci na trawie czytające książke, napis Paszport czytelniczy trzecia edycja

Paszport Czytelniczy – trzecia edycja

Są wakacje – musi być czytelnicza zabawa dla dzieci! Już po raz trzeci zapraszamy czytelników w wieku 5-12 lat do wzięcia udziału w akcji “Paszport Czytelniczy”. Jej celem jest zachęcenie do częstych odwiedzin podczas wakacji (młody czytelnik musi nas odwiedzić sześć razy) oraz inspirujących aktywności związanych z przeczytanymi książkami. Wypełniając paszport można pisać (młodsi oczywiście z pomocą rodziców) lub rysować.
Co trzeba zrobić, by wziąć udział w naszej zabawie? Zgłosić się do biblioteki, zabrać Paszport, a potem… dobrze się bawić. Radzimy, żeby się z tym pośpieszyć, bo liczba Paszportów Czytelniczych jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń do akcji.

zdjęcie paszportu i kredek


W tym roku w paszporcie znalazły się następujące zadania:

Narysuj lub napisz z kim, gdzie i jak lubisz czytać.

Narysuj ilustrację do ulubionej lub ostatnio przeczytanej książki.

Narysuj lub napisz gdzie pojechałbyś/łabyś z ulubionym bohaterem na wakacje.

i oczywiście nasze ulubione (bo też czytanie tych odpowiedzi sprawia, że serca nam rosną): napisz, dlaczego lubisz czytać.

Najważniejszym zadaniem jest wpisanie tytułu 6 przeczytanych książek – jedną na każda wizytę, niezależnie od tego, ile będzie zwracanych. Przy oddawaniu książki Czytelnik otrzymuje naklejkę. Uwaga! Podczas jednej wizyty można otrzymać tylko jedną naklejkę! Aby zatem uzbierać komplet, młody czytelnik musi nas odwiedzić sześć razy. Po wypełnieniu całego paszportu i zebraniu sześciu naklejek Czytelnik otrzyma dyplom oraz drobny upominek.

Wypełnione paszporty należy oddać do biblioteki do 15 września 2023 roku.

Skip to content