zdjęcie przedstawia paszporty czytelnicze

PASZPORT CZYTELNICZY – CZWARTA EDYCJA

Po raz czwarty zapraszamy czytelników w wieku 5-12 lat do wzięcia udziału w wakacyjnej akcji “Paszport Czytelniczy”. Jej celem jest zachęcenie do częstych odwiedzin podczas letnich miesięcy (młody czytelnik musi nas odwiedzić sześć razy) oraz inspirujących aktywności związanych z przeczytanymi książkami, wakacjami. Przyda się spora dawka wyobraźni :). Wypełniając paszport można pisać (młodsi oczywiście z pomocą rodziców) lub rysować.
Aby wziąć udział w naszej zabawie, należy zgłosić się do biblioteki, zabrać Paszport, a potem… dobrze się bawić. Radzimy, żeby się z tym pośpieszyć, bo liczba Paszportów Czytelniczych jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń do akcji.

W tym roku w paszporcie znalazły się następujące zadania:

Napisz, jakiej książki chciałbyś/łabyś zostać bohaterem i dlaczego.

Wymyśl i opisz postać, która mogłaby zostać przyjacielem twojego ulubionego bohatera literackiego.

Zaplanuj wyjazd z ulubionym bohaterem literackim i opisz waszą podróż.

Narysuj swój wymarzony wakacyjny domek.

zdjęcie wnętrza paszportu z wypisanymi zadaniami

Najważniejszym zadaniem jest wpisanie tytułu 6 przeczytanych książek – jedną na każda wizytę, niezależnie od tego, ile będzie zwracanych. Przy oddawaniu książki Czytelnik otrzymuje naklejkę. Uwaga! Podczas jednej wizyty można otrzymać tylko jedną naklejkę! Aby zatem uzbierać komplet, młody czytelnik musi nas odwiedzić sześć razy. Po wypełnieniu całego paszportu i zebraniu sześciu naklejek Czytelnik otrzyma dyplom oraz drobny upominek.

Wypełnione paszporty należy oddać do biblioteki do 16 września 2024 roku.

Mama czytająca dziecku napis paszport czytelniczy IV edycja
Skip to content