Zdjęcie kilku książek

Nowości Wydawnictwa Znak

Czytelniczki ceniące książki Anny Ficner-Ogonowskiej z pewnością ucieszą się z nowej powieści pt. Jeśli zatęsknię. Jak zwykle znajdą w niej tętniącą emocjami życiową historię o trudnych zmianach, z którymi jakoś trzeba sobie poradzić.

Dla miłośniczek twórczości Danielle Steel zakupiliśmy Szpiega, w którym znajdą tajne misje w egzotycznych miejscach, sekrety, których nie można wyjawić, i miłość, która nie miała prawa się wydarzyć.

Tego ci nie powiedziałam Kelly Rimmer to powieść o miłości, która rozgrywa się w dwu płaszczyznach czasowych – podczas drugiej wojny światowej oraz współcześnie. Ukochana babcia Alice Hanna trafia do szpitala. Dziewczyna odnajduje w jej domu ukryte pamiątki z dawnego życia: podniszczone zdjęcie młodego mężczyzny, skórzane buciki i list. Sparaliżowana staruszka prosi wnuczkę, by ta pojechała do jej ojczyzny – Polski – i odnalazła ukochanego. Tam Alice zaczyna odkrywać bolesną prawdę, którą jej babcia rozpaczliwie ukrywała przez całe życie.

Kolejną pozycją, której akcja rozgrywa się podczas wojny jest Żółty Ptak Śpiewa Jennifer Rossner. Róża i jej pięcioletnia córka Szira ukrywają się w stodole w jednej z polskich wsi. Jedynym sposobem na przetrwanie jest zachowanie absolutnej ciszy. Róża opowiada córce o zaczarowanym ogrodzie, w którym żółty ptak śpiewa wszystkie melodie, jakie dziewczynka sobie wymarzy. W wymyślonym przez matkę świecie Szira czuje się bezpieczna i na chwilę zapomina o otaczających ją okropnościach.
Niestety, wkrótce Róża staje przed dylematem czy zostać z córką i narazić ją na niebezpieczeństwo, czy pozwolić jej schronić się w klasztorze, jeśli to oznacza rozstanie?

Dla wielbicieli literatury ambitnej mamy nagrodzoną Paszportem „Polityki” 2019 wielowątkową opowieść Dominiki Słowik Zimowla.
Miasteczko w Dolinie Zmornickiej oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Czy uda się otworzyć od zawsze zamknięte drzwi i odkryć najściślej strzeżony sekret? Cukrówkę coraz gęściej spowija niebezpieczeństwo i lepki mrok…

Pestki Anny Ciarkowskiej to zbiór opowiadań o dziewczynie, która wtłoczona w świat utkany ze słów matki, babci, koleżanek, nauczycielek, chłopaków, kochanków, partnerów, pełen konwenansów i zasad zaczyna kawałek po kawałku tracić swoje życie. To ślady jej próby odnalezienia się w rzeczywistości, której sztywne ramy nie znoszą sprzeciwu, inności i wrażliwości.

Na koniec coś dla wielbicieli thrillerów. Kolejna książka Anthonego Capelli, autora Perfekcyjnej żony i Lokatorki piszącego pod pseudonimem JP Delaney. W żywe oczy to powieść nieszablonowa i zaskakująca. Claire kłamie zawodowo. Wydaje się, że jest stworzona do roli, w którą się wcieli. Na zlecenie firmy prawniczej specjalizującej się w sprawach rozwodowych ma demaskować niewiernych mężów i dostarczać niezbite dowody ich zdrady. To ona ma dyktować reguły gry. Gdy „klientem” Claire zostaje interesujący profesor Patrick Fogler, stawka gwałtownie rośnie.
W grze gęstej od mrocznego uwodzenia, manipulacji i niedopowiedzeń role zaczynają się niebezpiecznie odwracać…

Opracowano na podstawie materiałów od wydawcy.

Skip to content