Okładki kilku książek

Nowości na lato dla dzieci – część 2

Na początek coś dla zwolenników serii Amberek. Znany z uwielbianych przez naszych małych czytelników historyjek o Misiu Tulisiu David Melling tym razem opowiada o przygodach dobrego rycerza i jego wiernego rumaka. Wojak może i jest ciut niezdarny, ale za to niezwykle odważny i oddany swemu panu. Autor jak zwykle przedstawia przypadki bohatera w sposób ciepły i pełen humoru, a przy okazji porusza bardzo ważne kwestie, takie jak wartość miłości, zwłaszcza rodzinnej, potrzeba wspólnego spędzania czasu i znajdywania go dla bliskich mimo obowiązków. A wszystko to jest oczywiście wzbogacone świetnymi, dowcipnymi ilustracjami także w wykonaniu Davida Mellinga, które stanowią doskonałe uzupełnienie treści książek.
Umykający całusek, Śpij dobrze, dobry rycerzu

Okładki kilku książek

Wieloryb, który chciał więcej, Rachel Bright, Jim Field
Wieloryb ma niełatwe zadanie: musi znaleźć idealny przedmiot, który sprawi, że będzie się czuł spełniony. Podróżuje po całym oceanie i zbiera wszystko, co znajduje na dnie. Ale niezależnie od tego, ile przedmiotów w danej chwili posiada, nadal nie czuje się szczęśliwy. Czyżby to prawdziwa przyjaźń, a nie stan posiadania mogła wreszcie uszczęśliwić wieloryba? Piękna rymowana opowieść o empatii i przyjaźni, zachęcająca dzieci do dzielenia się z innymi i bycia dobrym.

Okładki kilku książek

Po prostu Tata, Renata Piątkowska
Tata jest dla świata tylko tatą, ale dla swojego dziecka jest całym światem. Ojcowie nie kochają wcale mniej niż mamy, oni są jak mama, tyle że wąsata. W tej książce znajdziecie opowieści o takich ojcach. Jeden z nich wydobył z ruin zawalonej szkoły swojego synka. Malec przeżył, bo wierzył, że tata nie zostawi go samego i – nie zawiódł się. Inny tata pracował w pocie czoła, by zapewnić córce godne życie. A o jeszcze innym syn powiedział: „Niektórzy nie wierzą w superbohaterów, ale oni nigdy nie poznali mojego taty!”.

Tomek i tata. Historyjki do wspólnego czytania, Susanne Weber
20 historyjek z życia przedszkolaka Tomka i jego taty. „Dziś niebo jest wyjątkowo czyste”, mówi tata i wskazuje na wieżowiec w oddali. Tomek i tata co wieczór wyglądają przez okno i obserwują miasto. Chłopiec uwielbia oglądać pociągi przed spaniem. Szczególnie z tatą!
Idealne do wspólnego czytania na dobranoc!

Psy, pieski, psiaki, Marcin Przewoźniak
Psy, pieski, psiaki to zbiór opowiadań przywołujących historie wspaniałych czworonogów. Wśród bohaterów książki znalazły się m.in. : Pops i Max, którym prawie-prawie udało się wykonać powierzoną im misję; jamnik smutasek, który spotyka na swojej drodze wspaniałych ludzi i dzięki nim w końcu zaczyna biegać, no i się uśmiechać czy bohaterscy Apollo i Sirius, którzy w bardzo trudnym momencie historii pomogli wielu osobom. Mimo że w książce znalazły się historie tylko kilku psiaków, jedno jest pewne: każdy psiak jest wyjątkowy.

Nuka. Owczarek węgierski na polskich nizinach, Maciej Dobosiewicz
Historia owczarka węgierskiego, który z małej wsi trafia do wielkiego miasta. Tam sympatyczna suczka przygląda się nowemu domowi, uczy się chodzić na spacery, nie ujadać, nie pożerać butów, spać w odpowiednim miejscu, łowić ryby i wielu innych pożytecznych rzeczy, bez których nie może się obejść żaden porządny pies.
Świat widziany oczami Nuki jest jednocześnie wielki i tajemniczy oraz pełen fascynujących przygód – czasem zabawnych, czasem strasznych, ale zawsze prowadzących do szczęśliwego finału. Lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników psów – małych i dużych.

Okładki kilku książek

Kepler 62. Zaproszenie, Kepler 62. Odliczanie, Timo Parvela, Bjørn Sortland
Ziemia ginie, ludziom grozi zagłada. Nastolatki na całym świecie grają w arcytrudną grę komputerową „Kepler62”, która skrywa tajemnicę i obietnicę. Nikt jeszcze nie dotarł ostatniego poziomu, ale wszyscy domyślają się, że na zwycięzców czeka coś wielkiego…Bohaterowie książki, trzynastoletni Ari i jego młodszy brat Joni, muszą radzić sobie sami, bo ich mama zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Nie jest im lekko, ale cudem zdobywają TĘ grę. Okazuje się, że to coś więcej niż tylko gra, to zaproszenie, które – o ile je zaakceptują – odmieni ich życie i będzie początkiem wielkiej przygody. Czy uda im się przejść na najwyższy poziom? I czy nagroda okaże się warta wysiłku?

A na koniec wyjątkowy przewodnik dla dzieci starszych i młodszych:

okladka książki

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych, Barbara Gawryluk, Paweł Skawiński
Tatry to spisane przez dziennikarkę radiową i autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk, pełne anegdot, cennych informacji, porad i przestróg, kompendium wiedzy dla małych odkrywców, na temat najsłynniejszych polskich gór, które opowieściami ubarwił wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, a pięknymi ilustracjami ożywił Adam Pękalski.
Zapraszamy na wyprawę w najsłynniejsze polskie góry, do ostępów leśnych, jaskiń i góralskich chat. Spotkacie wilki, rysie, kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Dowiecie się, jak zachować się na szlaku. Skosztujecie góralskich specjałów. Poznacie szczyty, doliny, stawy i potoki. I nie bójcie się, bo z takim przewodnikiem jak Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski – będziecie przygotowani na każdą okazję.

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.

Skip to content