okładki kilku książek

Nowości na lato dla dzieci – część 2.

Na początek niezwykle klimatyczna książka o szczęściu. Mówi się, że jest ono najważniejsze. Pan Gołąb sprzedaje je w słoikach. W małym lub dużym słoiku, albo w opakowaniu rodzinnym. Przyjeżdża starą furgonetką i daje o sobie znać dźwiękiem dzwoneczka… To z pewnością opowieść, która zachwyci nie tylko dzieci, ale i rodziców. Może być świetną inspiracją do rozmowy o tym, co jest w życiu ważne. Ciepła i mądra lektura. Na uwagę zasługują też klimatyczne, oryginalne ilustracje.
Sprzedawca szczęścia, Davide Calì, Marco Somà

okładki kilku książek

Bardzo dużo kości, Yuval Zommer
Kopciuch zwykle robi to, co umie najlepiej – kopie i kopie, i kopie… Kopciuch nie przypomina innych psów. Nie ma obroży. Nikt nigdy go nie czesze. Nie ma nawet swojego człowieka. Aż do chwili, kiedy znajduje nie dziesięć, nie sto, ale całą furę kości! Co to za dziwne wykopalisko?

okładki dwu książek

Tatusiowie czasami…, Guido van Genechten
Czasami tatusiowie zachowują się niepoważnie. Czasami zapominają o ważnych rzeczach. Czasami potrafią narobić wstydu. Ale jak się już ich pozna trochę bliżej, to okazują się naprawdę fajni. Zabawna książka obrazkowa o tatusiach. Dla każdego od 4. roku życia.

okładka książki

Moc Amelki, Barbara Gawryluk
Małą Amelkę śpiewającą w schronie poznaliście na pewno z filmików krążących w sieci. Dziewczynka stała się symbolem wszystkich dzieci w Ukrainie, którym wojna zabiera dzieciństwo. Amelka, tak jak tysiące ukraińskich dzieci, musiała uciekać przed bombami, wybuchami, czołgami wjeżdżającymi do miast
i miasteczek. Swój nowy dom znalazła w Polsce, tu chodzi do szkoły, rozwija swoje talenty, śpiewa
i maluje.
Może w waszej klasie też zjawili się nowi uczniowie? Pewnie na początku nie można się było z nimi dogadać? A nauczyciele nie bardzo wiedzieli, jak prowadzić lekcje? To skomplikowana i niełatwa sytuacja dla nas wszystkich, dorosłych i dzieci. Najważniejsze, żeby nowe koleżanki i nowi koledzy poczuli się tu bezpiecznie.

Dwie ciekawe książki do wyszukiwania:

okładki dwu ksiażek

Kolejne pozycje z serii biblioterapeutycznej o Frani:

okładki dwu ksiażek

Dwie kolejne z serii do nauki czytania:

okładki dwu ksiażek

oraz kontynuacje lubianych cyklów o rodzinie Obrabków i Janssonów:

okładki dwu ksiażek

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.

Skip to content