okładki kilku książek

Nowości na lato dla dzieci

Wakacje to rzecz jasna czas, kiedy dzieci mają odpocząć od nauki. Ale czy to oznacza, że nie mogą się niczego nauczyć? Ależ skąd! Tyle, że zamiast tabliczki mnożenia czy budowy pantofelka niech uczą się … życia. Jak być dzielnym-samodzielnym? Oto poradnik dla dzieci, który odpowiada na to pytanie. W przystępny i dowcipny sposób pomaga radzić sobie w codziennych i niecodziennych sytuacjach. Uczy, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zachęca do zdobywania nowych umiejętności. Porady, informacje, ciekawostki. Jak posprzątać pokój, jak być dobrą koleżanką, dobrym kolegą, jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak rozpoznać kierunek marszu i wiele innych. Książka podzielona na 6 części (m.in. „Na wycieczce i na wakacjach”, „W szkole i po szkole”, „Jak się nie zgubić”), a w każdej części kilka do kilkunastu rozdziałów.
Poradnik małego skauta, Marcin Przewoźniak

okładki kilku książek

Jak pies z kotem, Paweł Wakuła
Kto powiedział, że pies nie może przyjaźnić się z kotem? Może! Azor i Mruczek są tego najlepszym przykładem. Przyjaciele spełniają swoje marzenie i budują przytulny domek, z kominkiem na zimowe wieczory i dachem do obserwowania gwiazd. W domku przyjmują swoich gości, którzy cieszą się ich szczęściem. Tylko świnka Przeklinka, obserwująca radość przyjaciół, strasznie im zazdrości i próbuje popsuć ich nowe lokum…

okładki kilku książek

Leoś Sosenka obserwuje las, Anna Paszkiewicz
Czytelnik razem z Leosiem Sosenką może wybrać się do lasu i przeżyć tam niezwykłą przygodę. To miejsce skrywa wiele tajemnic. Warto poznać żyjące tam zwierzęta i rośliny, dowiedzieć się, jak chronić las, aby był bezpiecznym domem dla żyjących tam organizmów. Zabawne opowiadanie z uroczymi ilustracjami i mnóstwem przyrodniczych ciekawostek.

Moja złość, Anne Crahay
Cztery relaksacje słowno-ruchowe, które pomogą dziecku wyrazić swoją złość i przez nią przejść. Opis każdej relaksacji zawiera część informacyjną dla rodzica, czyli wyjaśnienie celu i przebiegu relaksacji oraz opis ruchu, jaki ma wykonywać dziecko oraz część praktyczną do pracy z dzieckiem, czyli tekst z ilustracjami do wspólnego czytania, oglądania i praktykowania. Ćwiczenia są proste i przyjemne, dzięki czemu dziecko szybko je zapamięta. Przyswojone sekwencje ruchowe pomogą mu na co dzień uznawać, wyrażać i uspokajać swoją złość.

okładka książki

Przestańcie się kłócić! Caroline Pellissier, Virginie Aladjidi, Kei Lam
Książka, która uczy empatycznej komunikacji: w rodzinie, w przedszkolu, na placu zabaw… Szakal Feluś chętnie wypoczywałby w cieniu akacji w niezakłóconym spokoju. Jednak inne zwierzęta zamieszkujące sawannę też uważają akację za swój dom. Czy da się pogodzić ich potrzeby? Z pomocą skłóconym zwierzętom przychodzi żyrafa Teresa, której wielkie serce potrafi usłyszeć to, co kryje się pod osądami i atakującymi słowami.

okładki kilku książek

Wyspa Wolności, Eric-Emmanuel Schmitt
Lila i Danek, rodzeństwo niesfornych króliczków, nie słucha rodziców i za nic ma wszelkie zakazy. Sowa Minerwa zabiera je pewnego razu na Wyspę Wolności, gdzie na ma żadnych zasad i wszyscy są wolni. Rychło okazuje się, że to tak naprawdę nikomu nie służy. Skruszone króliczki chętnie wracają do domu.

Kupiliśmy także dalsze części ulubionych serii:

okładki dwu książek

Samochodzik Franek

okładki dwu książek

Muminki

oraz dwie z nowej serii do nauki czytania:

okladki dwu książek

Seria Czytamy sylabami przeznaczona jest do nauki czytania. Przy okazji kształtuje pozytywne wzorce zachowań. Dzięki tym książkom dzieci łatwiej poradzą sobie z problemami, nauczą się pokonywać przeszkody i współpracować z rówieśnikami. Dowiedzą się również, jak żyć z innymi w harmonii.

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.


Skip to content