Kilka okładek książek dla dzieci

Nowości dla dzieci

Fanów Mikołajka z pewnością zainteresuje książka córki autora pt. Lukrecja. Anne Goscinny w dzieciństwie spędzała czas z chłopięcymi postaciami z książek ojca, ale już w głębi duszy marzyła o świecie Lukrecji! Ciekawi jesteście, czy poczucie humoru może być zapisane w genach i jest dziedziczne? Czy córka potrafi rozbawić tak jak słynny ojciec? Czy ma ten sam zmysł obserwacji i umiejętność pokazania codziennego życia? Co prawda realia mocno się zmieniły i bohaterka nie wychowuje się w tradycyjnej rodzinie z niepracującą mamą (za to w takiej w wersji patchworkowej), a i szkoła też wygląda całkiem inaczej.
Pierwsza część cyklu o przygodach Lulu, jej rodzinie i przygodach z przyjaciółkami Aliną, Karoliną i Pauliną.

Święta Faustyna i miłosierdzie Boże, Ewa K. Czaczkowska
Co to jest miłosierdzie? Hm, trudne słowo. Antoś i Helenka poznają je podczas pielgrzymki do krakowskich Łagiewnik, gdzie jadą z mamą i z tatą.
Ewa K. Czaczkowska, autorka bestsellerowej biografii Siostra Faustyna, tym razem w opowieści skierowanej do dziecięcego odbiorcy. Książka w prosty i atrakcyjny dla dzieci sposób wyjaśnia, czym jest miłosierdzie, jak możemy go doświadczać na co dzień, przybliża postać świętej Faustyny i kult Bożego Miłosierdzia.

Emocje. Niby nic, a jednak… , Catherine Dolto, Colline Faure-Poirée
Metoda Dolto – pomaga dzieciom zrozumieć siebie. Naucz dziecko samodzielnie rozpoznawać i nazywać zjawiska, które wstrząsają jego małym światem, a już nigdy nie będziesz musiał czy musiała się tego domyślać.
Dzięki metodzie Dolto twoje dziecko odkryje, że:
– kiedy się czegoś boi, to czasem kłamie,
– kiedy kogoś bije, to wcale nie znaczy, że jest niegrzeczne,
– kiedy rzuca się na podłogę, to znak, że za dużo się wokół niego dzieje.
a wy będziecie mieć więcej czasu na uważne bycie razem.
Tu i teraz.

Jadzia Pętelka idzie spać, Barbara Supeł
Wszystkie leniwce na piżamce małej Jadzi już ziewają ze zmęczenia, tylko Jadzia jakoś nie chce iść spać. Jest jednak na to pewna rada – mama Jadzi zna sztuczki, które pomogą dziewczynce zapaść w puchaty i milutki jak kocyk sen. Co to za magia?
„Jadzia Pętelka” to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności.

Staś Pętelka. Nowy piesek, Barbara Supeł
Wspaniale jest mieć pieska! Tylko dlaczego on tak dużo śpi? I dlaczego wszyscy nazywają go kundelkiem, kiedy tak naprawdę ma na imię Pirat?
Poznaj Stasia, czteroletniego chłopca, który uczy się opiekować przygarniętym ze schroniska malutkim szczeniakiem z czarną łatą na oku. Wszak piesek to nie tylko świetna zabawa, ale i duża odpowiedzialność.

Chłopiec, który latał, Fleur Hitchcock
Anglia, XIX w., początek ery przemysłowej. Spełnienie ludzkich marzeń o lataniu jest na wyciągnięcie ręki, wynalazcy ścigają się, kto pierwszy skonstruuje latającą maszynę.
Athan, spragniony przygód chłopiec z biednej rodziny, także śni o lataniu. Jest pomocnikiem pana Chena, wynalazcy i naukowca, z którym w sekrecie buduje latającą maszynę. Kiedy pan Chen zostaje zamordowany, Athan postanawia, że nie może dopuścić, by bezcenne projekty i elementy maszyny wpadły w niepowołane ręce. Tym samym jednak Athan sprowadza na swych bliskich i przyjaciół ogromne niebezpieczeństwo. Staje przed wyborem: marzenia o lataniu czy rodzina? Co wybierze? Kto zamordował pana Chena? Komu pierwszemu uda się wznieść w przestworza?

Smocza straż. Pan Widmowej Wyspy, Brandon Mull
Seth Sorenson został pozbawiony pamięci i wszelkich wspomnień. Nie wie, kim jest, kim są istoty i ludzie, z którymi się spotyka, i kto mówi mu prawdę, a kto kłamie po to, by wykorzystać go do swoich celów. Nie pamięta, kim był. Chłopiec trafia do Podziemnej Dziedziny. Jego opiekunem staje się mroczny jednorożec Ronodin, który stara się przekonać Setha do wykorzystywania swoich mocy, ale w celach, które ostatecznie szkodzą tym, których chłopiec kochał najbardziej.

Skip to content