Okładki kilku książek

Nowości dla dzieci – październik

Ester, nowa uczennica w klasie, jest najbardziej naj na świecie. Signe chciałaby być jak Ester, która ma własny klucz i sama wraca do domu. A jej matka jest światowej sławy gwiazdą filmową Gretą Garbo i mieszka w Nowym Jorku. Tylko… Jak to możliwe, skoro Greta już od dawna nie żyje? Świetna książka o potrzebach, o byciu sobą i o tym, że kłamstwo może być jak pajęczyna, z której trudno się wyplątać. Duże litery, krótkie teksty i świetne ilustracje sprawiają, że będzie to szybka i przyjemna lektura – wspaniała na początek przygody z czytaniem, odpowiednia dla czytelników z pierwszych klas szkoły podstawowej:
Jedyna taka Ester, Anton Bergman

Dla najmniejszych czytelników kupiliśmy:

„Tuli Tuli opowiada kto, gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka opowiada o innym środowisku życia i nowym bohaterze. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek. Dostępne tytuły:

Żółwik z oceanu, Zofia Stanecka
Jeżyk z parku, Zofia Stanecka

Okładki kilku książek

Seria Amberek to książki, które kochają dzieci i rodzice na całym świecie. Opowiadają o bliskich małym czytelnikom sprawach w sposób zrozumiały i dostosowany do wieku. Atutem są także piękne ilustracje.

Tytuły dostępne w serii znajdziecie tutaj

Okładki kilku książek

Dwie kolejne serie, które skradły serca maluchów, obie z bardzo charakterystycznych bohaterem:

Książki Marcina Mortki o Tappim – zobacz dostępne tytuły tutaj

Seria o kolorowym słoniu Elmerze – zobacz dostępne tytuły tutaj

Okładki kilku książek

Co robią uczucia?, Tina Oziewicz
Dowcipna i pełna ciepła książka o tym, co dzieje się w świecie uczuć (i nie tylko). Radość, duma, zachwyt, złość, niepokój, lęk… Wszyscy znamy te uczucia – i wiele innych. Ale czy wiemy, co robią, kiedy mają wolne? Teraz w końcu możemy to zobaczyć.
Kto wspina się najwyżej jak może?
Kto zagrzebuje się w ziemi?
Kto brnie przez pustynię?
Kto lata w bańce mydlanej?
Kto depcze wszystko, co ładne?
Kto zbiera ślimaki z chodnika?
Sprawdźcie – a potem poszukajcie odpowiedzi w sobie. Bo ta niezwykła książka to zaproszenie dla dzieci i rodziców do rozmów i rozmyślań o tym, co kryje się w każdym z nas. Lapidarny poetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza i działa na wyobraźnię.

Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki, Rafał Witek
Czy wyobrażacie sobie przedszkole, do którego chodzą dzieci i zwierzaki? Takie właśnie jest Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki. Każdy jest tu mile widziany! W swojej nowej grupie przedszkolnej pięcioletnia Malina spotyka Kociaka, Szczeniaka, Królika, Fretkę, a nawet Dzięcioła. I świetnie się z nimi bawi! A przy okazji uczy się je rozumieć, poznaje sposób na bałagan, znajduje skarby świata… i odkrywa, jak ważne – najważniejsze! – są przyjaźń i wzajemny szacunek. Perypetie Maliny i pozostałych bohaterów opisane są w 22 krótkich rozdziałach idealnych do głośnego czytania. Każdy przedszkolak znajdzie tu to, co lubi najbardziej: wartką akcję, dowcip oraz mnóstwo (nie)codziennych przygód. Książka podkreśla wagę takich wartości jak przyjaźń, wzajemny szacunek, współpraca czy zrozumienie dla potrzeb innych.

30 znikających trampolin, Dorota Kassjanowicz
Składa się z 30 krótkich tekstów opisujących to samo zdarzenie na 30 różnych sposobów. Stylistycznie zróżnicowane formy wypowiedzi, wykorzystujące niektóre gatunki literackie, pozwalają nam poznać opowieść z wielu perspektyw, poziomów wrażliwości, komunikatywności, spostrzegawczości itp. Każda kolejna interpretacja wydarzenia pokazuje, jak różni jesteśmy, jak różnego języka używamy i w jak rozmaity sposób odbieramy rzeczywistość – zależnie od osobowości, nastroju, intencji, wiedzy, a nawet pory dnia.

Okładki kilku książek

Fred – psi ekopatrol, Barbara Kosmowska
Fred to nie jest zwyczajny pies. To prawdziwy świadomy ekolog! Oczytany, fachowo segregujący śmieci, specjalista od ekologicznego zmywania misek… Z całą stanowczością eliminuje plastikowe butelki, zadając im śmiertelne ugryzienia. Prawdziwy Spinone Italiano – a musicie wiedzieć, że tytuł szlachecki zobowiązuje. W sprawach ochrony planety trzeba być twardym i bezlitosnym. „Najlepszy Ekopatrol ma na imię Fred”! – krzyczą nagłówki gazet. Niemożliwe? Przekonajcie się sami!

O Chruptaku, który szukał szczęścia, Dominika Gałka
Interaktywna książka, w której czytelnik ma poniekąd wpływ na to, jak potoczy się akcja. Każdy fragment opowieści został oznaczony kolorowym kółkiem z numerem. Czytając decydujemy, co będzie działo się dalej wybierając jedno z możliwych rozwiązań i przechodząc do fragmentu oznaczonego takim samym kolorowym kółkiem. Kogo Chruptak spotka na swojej drodze i czy znajdzie to, czego szuka?

A dla nieco starszych czytelników mamy:

Okładki kilku książek

44 maleńkie sekrety, Sylvia Bishop
Betsy Bow-Linnet marzy o tym, aby zostać światowej sławy pianistką koncertową, podobnie jak jej sławni rodzice. Jest tylko jeden problem: jej ogromny wysiłek włożony w ćwiczenia nie przynosi spodziewanych efektów, dziewczynka nie odziedziczyła talentu po rodzicach i jej gra nikogo nie zachwyca. Kiedy więc pojawia się tajemniczy list od kobiety, która twierdzi, że zna nietypową metodę, która sprawi, że gra Betsy będzie oszałamiająca, dziewczynka postanawia zaryzykować. Jest tylko jeden warunek: musi zachować tę metodę w absolutnej tajemnicy. Ale to nie jest jeden sekret to… czterdzieści cztery maleńkie sekrety, czyli… maleńkie myszki karłowate! Jak to możliwe, że nauczą Betsy doskonałej gry na pianinie? Jak uda się je zachować w tajemnicy…

oraz kolejne tomy ulubionych serii: Zwiadowcy, Kraina Smoków, Puk, Puk

Okładki dwu książek

Jonatan i Biały Kruk, Andrzej Marek Grabowski
Biały Kruk całe wieki czekał na taką okazję. Po ostatniej klęsce jaką zadały armii Mroku siły Światła, mógł tylko zaszyć się w otchłannych czeluściach Krainy Krrach i roić sny o przyszłej zemście i chwale. Teraz nareszcie sprawy przybrały właściwy obrót. Pojawił się ktoś godny zaufania, wystarczająco zgorzkniały i wściekły, by móc wykorzystać go do odzyskania panowania nad światem. Biały Kruk drżąc z zadowolenia, staranie ostrzył dziób… Jonathan i inne dzieciaki z warszawskiego Mokotowa wkrótce znajdą się w centrum niebezpiecznych wydarzeń, które zdecydują o przyszłości świata. Jeszcze o tym nie wiedzą, ale sporo będzie zależeć od nich…

Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd, Tomasz Rożek
Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy. Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, a dzięki licznym przykładom z życia codziennego jego teksty pobudzają wyobraźnię i skłaniają do pogłębiania wiedzy. W poszczególnych rozdziałach znajdują się również propozycje eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domowych warunkach. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i dzieci poczują się niczym prawdziwi odkrywcy.

Zobacz pozostałe nowości tutaj

Zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.

Skip to content