okładki kilku książek

Nowe komiksy dla dzieci

Na początek cykl Kamila i konie – humorystyczna opowieść nie tylko dla miłośników koni, ale dla wszystkich dzieci i dorosłych! Kamila ma dziesięć lat i ciągle szuka hobby, którym mogłaby się zajmować. Codziennie przechodzi obok nowego klubu jeździeckiego, ale uważa, że konie są niebezpieczne. Dopiero przypadek sprawia, że dziewczynka wchodzi w posiadanie rocznej karty członkowskiej klubu…Czy przezwycięży swój strach do wielkich zwierząt? Czy spotka jakieś miłe konie? Czy jazda w siodle wymaga poświęceń?
Kiedy zbliżają się konkursy hipiczne, zawodnicy i ich rumaki mocno trenują, natomiast w wolnych chwilach specjalistka od koni wyjaśnia dzieciom tajemnice historii i hodowli zwierząt z czterema kopytami. Każda część serii wzbogacona jest stronami opisującymi ciekawostki o zawodach jeździeckich oraz porady dla dzieci chcących rysować komiksy.

Miłość Oceana, scenariusz: Lili Mésange ; rysunki Stefano Turconi

Mistrzowie, scenariusz: Lili Mésange ; rysunki: Stefano Turconi

a może jednak rolki?

Roller girl. Dziewczyna z pasją, Victoria Jamieson
12-letnia Astrid wraz z przyjaciółką Nicole ogląda fascynujące kobiece zawody wrotkarskie Roller Derby. Astrid chce spróbować swoich sił w tym sporcie i zapisuje się na letni obóz. Nie wie jeszcze, że nowa pasja kosztować ją będzie nie tylko mnóstwo pracy, ale także podda próbie przyjaźń z Nicole. Przed Astrid trudny czas pełen wyzwań, który wywróci jej świat do góry nogami i sprawi, że będzie musiała odnaleźć w nim siebie na nowo.

albo podróże z psem?

Okładki dwu komiksów

Cykl Podróże z pazurem. Iza, Piotr i pies Snupi. Od trzech lat w podróży dookoła świata. Autostopem, jachtostopem i jak się tylko da, byle do przodu. Pewnego dnia powiedzieli światu: „sprawdzam” i na własne oczy postanowili zobaczyć jak wygląda życie ludzi w różnych zakątkach globu. O czym marzą, co jedzą, co ich uszczęśliwia, a co chcieliby zmienić. Młody czytelnik dostaje jedyną w swoim rodzaju bezpośrednią relację z podróży, w dodatku podróży z psem. Zwierzęta, przyroda, stan naszej planety to ważne tematy w tej historii. Iza i Piotr prowadzą popularny blog podróżniczy, on jest dziennikarzem, ona – graficzką, a Snupi, adoptowany przed laty z warszawskiego schroniska, to bez wątpienia najbardziej znany pies w Polsce.

Historia łapą pisana, Izabella i Piotr Miklaszewscy, rysunki Sulkovsky

Kalima nosi piaski Sahary, Izabella i Piotr Miklaszewscy, rysunki Sulkovsky

Cykl Pamiętniki Wisienki:

okładki kilku książek

Skamieniałe zoo, Księga Hektora, Joris Chamblain, Aurélie Neyret
Wisienka ma jedenaście lat i pragnie zostać pisarką, zaczęła nawet pisać pamiętnik! Jej ulubiony temat to ludzie, zwłaszcza dorośli. Są tak skomplikowani, że chciałaby ich lepiej zrozumieć. Uwielbia ich obserwować, próbując odgadnąć, jakie tajemnice w sobie kryją. Taki na przykład Michał… W każdą niedzielę ten starszy człowiek znika w lesie z dużymi wiadrami farby w rękach. Co on tam robi przez cały dzień? Przemalowuje stary dom czy może ozdabia drzewa? I dlaczego wygląda tak smutno, kiedy wraca wieczorem? Dziewczynka koniecznie musi rozwiązać tę zagadkę, postanawia więc go śledzić, a efekty tego śledztwa są doprawdy zaskakujące!

a na koniec coś dla starszych czytelniczek:

okładki kilku książek

Legenda Korry. Wojna o wszystko, Michael Dante DiMartino, Irene Koh
Oficjalna kontynuacja serialu Legenda Korry! Korra i Asami opuszczają świat duchów, ale w Mieście Republiki czekają na nie tylko polityczne gierki i konflikty między ludźmi i duchami. Nadęty deweloper zamierza zmienić nowy portal duchowy w park rozrywki, co może zerwać już hałaśliwe połączenie z duchami. Co więcej, triady się przegrupowały i wszczynają coraz brutalniejsze awantury na obrzeżach miasta – gdzie zamieszkały setki ewakuowanych. Żeby poradzić sobie z tym wszystkim Korra i Asami przysięgają pomagać siebie nawzajem.

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.

Skip to content