okładki książek, zakładki, karty czytelnika

Mała Książka – Wielki Człowiek edycja 2022/23

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2016-2019) do przystąpienia do akcji Mała Książka – wielki człowiek organizowanej przez Instytut Książki. To już kolejna edycja projektu, który ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Oczywiście wszystko w formie zabawy – dziecko przy zapisie otrzymuje w prezencie książkę i kartę, na którą zbiera naklejki.
Jak przystąpić do projektu? Trzeba zapisać się do biblioteki (lub jeśli dziecko miało wcześniej kartę, ale dotąd nie brało udziału w projekcie – zgłosić ten fakt bibliotekarzowi). Przy zapisie Mały Czytelnik otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej pt.: “Krasnal w Krzywej Czapce” lub “Pierwsze czytanki dla …”  (praca zbiorowa kilkunastu wybitnych polskich autorów dziecięcych) oraz Kartę Małego Czytelnika.

okładka książki

ilustracja z książki, krasnale

Zbiór wierszy i opowiadań:

okładka ksiązki

wiersz oraz ilustracja tygrysków

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

okładka książki

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

karty małego czytelnika, naklejki

Przy zapisie musi być obecny rodzic i okazać dowód osobisty. Prosimy także o zapoznanie się z Regulaminem korzystania z biblioteki.

I na koniec coś specjalnego dla naszych Gości z Ukrainy. W tym roku otrzymaliśmy także kilka egzemplarzy książki w wersji polsko-ukraińskiej.

okładka książki

Skip to content