zdjęcie materiałów promocyjnych

Mała Książka – wielki człowiek edycja 2021/2022

Od roku jesteśmy uczestnikami projektu Mała Książka – wielki człowiek. Był to czas świetnej zabawy, rozbudzania w dzieciach zainteresowań czytelniczych i miłości do książek, a także (taką mamy nadzieję, bo o to się staraliśmy) do biblioteki, jako miejsca przyjaznego i ciekawego, w którym można znaleźć prawdziwe skarby.
Zanim podsumujemy przebieg akcji w naszej bibliotece, zaproszenie dla nowych czytelników: projekt dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki od 2015 do 2018). Aby do niego przystąpić należy zapisać się do biblioteki (lub jeśli dziecko miało wcześniej kartę, ale dotąd nie brało udziału w projekcie – zgłosić ten fakt bibliotekarzowi). Przy zapisie Mały Czytelnik otrzymuje w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. Przy zapisie musi być obecny rodzic i okazać dowód osobisty. Prosimy także o zapoznanie się z Regulaminem korzystania z biblioteki.

zdjęcie materiałów promocyjnych

A teraz czas na podsumowania:
W poprzedniej edycji projektu wzięło udział 145 dzieci. Do końca września dyplomy odebrało 36 dzieci – czyli uzbierało na karcie 10 naklejek – tyle razy nas odwiedziło, niejednokrotnie wypożyczając po kilka książek! Zbieranie naklejek nadal trwa.

Skip to content