Majowe nowości – beletrystyka
Co nowego na naszych półkach? Poniżej kilka słów o ostatnich nabytkach. Dostępność poszczególnych książek można sprawdzić klikając na tytuł.
Kryminał, sensacja, thriller.
Najnowsza książka Wojciecha Chmielarza pt. Wyrwa to thriller psychologiczny. Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. I że musi się z nimi zmierzyć.
Kolejnej, jedenastej już książki Remigiusza Mroza z Joanną Chyłką pt. Ekstradycja nie trzeba pewnie specjalnie polecać…
Na zbiór opowiadań Stephena Kinga Jest krew składają się cztery nowe, znakomite opowieści. Autor po raz kolejny pokazuje pełnię swojego kunsztu.
Dean Koontz, Oczy ciemności. Wznowienie książki z 1981. Matka szukająca syna i toksyczny sekret, który może zagrozić całemu światu. Wirus “Wuhan 400”, który pojawił się w książce Koontza prawie 40 lat temu, wzbudził ogromne zainteresowanie całego świata. Czy pisarz przewidział, co się wydarzy?
Małgorzata Rogala, Ostatni skok. Kolejny kryminał cenionej przez znawców tego gatunku pisarki. Akrobata cyrkowy, a zarazem złodziej kosztowności, policjantka która dopiero zaczyna pracę, napaść na
właścicielkę znanej firmy jubilerskiej. Rasowy kryminał, w którym podobnie jak w cyrku, nic nie jest do końca oczywiste…
Powieści obyczajowe
W swojej debiutanckiej książce Ciche dni Abbie Greaves tworzy intymny portret pewnego małżeństwa. Czy to normalne, że Maggie i Frank od pół roku nie zamienili ze sobą ani jednego słowa? Mąż z jakiś przyczyn zamknął się w sobie, a jego milczenie doprowadza żonę do próby samobójczej. Powieść Abbie Graves pulsuje emocjonalnym napięciem, jest uderzająco prawdziwa, wzruszająca i rozdzierająco piękna. Autorka niemal na każdej stronie uświadamia nam, że ważne są najmniejsze nawet gesty i czułe słowa i że każde uczucie należy pielęgnować. To pełna emocji opowieść o okrutnej sile milczenia i tragicznym w skutkach braku komunikacji.
Kiera Cass rozpoczyna nowy cykl powieścią Narzeczona. Przyszła królowa. Przystojny młody król. Para idealna… Ale czy na pewno? Kiedy król Jameson wybiera jako obiekt swoich uczuć lady Hollis Brite, Hollis jest zaskoczona – i zachwycona. Dorastała na zamku Keresken i podobnie jak wszystkie szlachetnie urodzone panny marzyła o tym, że pewnego dnia król spojrzy właśnie na nią. Zdobycie jego serca to spełnienie wszystkich jej pragnień.
Jednakże Hollis już niebawem zaczyna sobie uświadamiać, że pokochanie króla i zostanie królową może nie być tak szczęśliwym losem, jak jej się wydawało. Kiedy zaś spotyka chłopaka, który potrafi dostrzec, co Hollis naprawdę kryje w swoim sercu, dziewczyna uświadamia sobie, że przyszłość, której naprawdę pragnie, jest przyszłością, jakiej nigdy wcześniej sobie nie wyobrażała.
Trzeci etap, Katarzyna Ryrych. Zuzanna, przez rodzinę postrzegana jako „ta, której się nie udało”, posiada skarb, na który mają chrapkę wszyscy kuzyni – stary dom w Beskidzie Wyspowym. Jest sama, na emeryturze – mogłaby pomóc przy wnukach… Tak kombinują. Tymczasem Zuzanna czuje, że właśnie nadszedł nowy, trzeci etap jej życia, w którym wreszcie pomyśli o sobie. Zadowolona przyciąga do siebie coraz więcej przyjaznych sobie ludzi, freaków, trochę odmieńców, którzy tak jak ona chcą żyć w zgodzie ze sobą. W tej loterii trafia się Zuzannie nawet mały romans.
W rodzinie i w zatęchłym L. nie wszystkim się to podoba. Zuzanna zaczyna czuć na swojej szyi coraz ciaśniejszą pętlę niechęci. Czy powinna zacząć się bać?
Restaurant day, Dorota Combrzyńska-Nogala. Troje outsiderów zostaje współlokatorami. Wspólne przesiadywanie przy kuchennym stole sprawia, że stopniowo zbliżają się do siebie. Łączy ich wspólny cel – restaurant day, czyli dzień, w którym każde z nich po kolei zamienia się w restauratora i przyjmuje przy stole ważnych dla siebie ludzi.
Podczas tej kolacji Gruba Baletnica dokona wreszcie coming outu przed „przyjaciółmi” z przeszłości. 20-letni Lewy, którego ojciec właśnie zmarł, odważy się szukać swojej rodziny i walczyć o bliskość. Starszy już Moritz, który całe życie uciekał przed koszmarem getta i błędami młodości, wreszcie stanie twarzą w twarz z prawdą o tamtym czasie i o sobie.
Fascynująca powieść psychologiczna z Łodzią w tle.
Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.