okładki kilku ksiazek

Lutowe nowości dla dzieci

Są takie serie, które podobają się wszystkim dzieciom. Jedną z nich jest Przyjazna łapka. Książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników, poruszające bliskie im problemy w adekwatny do możliwości odbiorców sposób. W dodatku pięknie ilustrowane. Na wewnętrznej stronie okładki każdej z nich pokazane są inne dostępne tytuły oraz widnieje hasło: Jeśli spodobała ci się ta książka, to pokochasz też wszystkie inne z serii. I to jest prawda, o czym przekonujemy się, gdy przychodzą mali czytelnicy i stanowczo żądają kolejnych tytułów :). A my te życzenia staramy się spełniać, dlatego sukcesywnie w naszych zakupach pojawiają się kolejne książeczki.

Wielka przygoda Jeżyka, Jennie Poh
O samodzielności i szukaniu w sobie odwagi. Czas, żeby Jeżyk wyruszył na swoją pierwszą wielką przygodę. Ale czy jest na nią gotowy? Bohater pokonuje wiele przeciwności i przekonuje się, że wystarczy odrobina wyobraźni i że już ma tyle odwagi, ile trzeba, by odkrywać cały wielki, szeroki świat.

Jak schować lwa przed Babcią, Helen Stephens
Mała Malwinka ma wielką tajemnicę – mieszka z bardzo dużym Lwem. Ale oto przyjeżdża Babcia i Malwinka musi schować przed nią Lwa. Tylko że Babcia sama chyba też coś ukrywa.
Szykuje się wielka niespodzianka!

Dziewczynki mogą wszystko, Caryl Hart
Cudownie zabawna, inspirująca rymowana książka dla każdej dziewczynki z wielkimi marzeniami. I dla rodziców, którzy ją w tym wspierają.
Ta książka łączy oryginalną formę artystyczną: feerię kolorów, piękne rymy, ciekawą opowieść z walorami edukacyjnymi.

Rycerz, który nie chciał walczyć, Helen Docherty
Kiedy rodzice wyprawiają Leosia, by walczył ze smokiem, Leoś zabiera ze sobą miecz, tarczę. . . i stos ulubionych książek. Przecież nawet żaden smok nie oprze się ciekawej książce?!
Magiczna pochwała i zachęta do czytania!

Osiołek wesołek, Craig Smith
O tej książce ciężko coś napisać, trzeba ją po prostu samemu przeczytać, by dowiedzieć się, czemu jest światowym bestsellerem!

Kolejną lubianą przez dzieci serią są opowieści o dość nietypowym tacie Oli. Właśnie ukazał się kolejny, piąty już tom:

Tata Oli jest chory, Thomas Brunstrom
Czy wyobrażacie sobie, co się stanie, gdy tatę dopadnie męska grypa? – która jest najgorszą grypą na świecie :). Ola opiekuje się tatą i spełnia wszystkie jego zachcianki. Przynosi mu koc, przygotowuje posiłki, kupuje smakołyki, czyta książki… Ale tata czuje się coraz gorzej i spisuje testament.

Wielbiciele książek obrazkowych, które są skarbnicą wiedzy na różne tematy z pewnością ucieszą się z:

Opowiem ci, mamo, co robią konie, ilustracje Ewa Poklewska-Koziełło, wiersze Izabela Mikrut.
Spotkacie tu konie, kucyki, koniki polskie, rzadkie zebryny oraz zebrule, a także te zupełnie wymyślone: jednorożce czy centaury. Dowiecie się, czym się różni cwał od kłusu i galopu oraz co zapleść z końskiej grzywy. Poznacie mnóstwo końskich maści: w tym szampańską, myszatą i tarantowatą. Zajrzycie też do stajni, by odkryć, w co się ubiera jeździec, jak jest skonstruowane siodło oraz co konie jedzą i jak spędzają wolny czas.

A teraz czas na dwa nowe w naszej bibliotece cykle, które przekonały nas swoim edukacyjnym charakterem:

Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem, Dagmar Geisler
Autorka wielu książek o emocjach dla dzieci tym razem próbuje rozwikłać zagadnienie: czym różnią się żarty od robienia komuś na złość i nękania? Książka pomoże dzieciom uczyć się, jak radzić sobie z problemem dokuczania.

Świetna seria o wielkich ludziach – Mali WIELCY debiutuje u nas tomikiem o polskiej noblistce:

Maria Skłodowska-Curie, María Isabel Sánchez Vegara
Mała Maria była bystrą dziewczynką i bardzo chciała się uczyć. Nie pozwolono jej studiować na polskim uniwersytecie, ponieważ była kobietą. Nie przeszkodziło to Marii zostać naukowczynią, a jej wybitne osiągnięcia zyskały uznanie na całym świecie i do dziś są wykorzystywane w medycynie. Odkryła pierwiastki rad i polon oraz została dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Nobla jako pierwsza i jedyna kobieta w historii. To inspirująca historia błyskotliwej i odważnej kobiety, której upór i wytrwałość w poszukiwaniu wiedzy pozwoliły na zrewolucjonizowanie nauk przyrodniczych!

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.

Skip to content