Czytnik podpięty do ksiażki, napis: Kody w bibliotece, aktualizacja oferty, logo Legimi i Empik Go

Legimi i Empik Go – aktualizacja

W nowym roku wprowadzamy małą zmianę w dystrybucji kodów. Nadal będą obowiązywać zgłoszenia elektroniczne – należy wypełnić formularz. Drugi warunek, to posiadanie aktywnej karty bibliotecznej – czyli: w danym roku kalendarzowym trzeba wypożyczyć do domu przynajmniej jedną książkę. Zapraszamy do biblioteki już w styczniu, by aktywować kartę przed 1 lutego, kiedy będziemy rozsyłać nowe kody (pula na styczeń jest już wyczerpana). Liczba kodów jest niestety ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy od pierwszego dnia danego miesiąca, jeśli przypada on w święto, to kody rozsyłamy w pierwszym dniu roboczym po nim. Maile wysłane przed podanym terminem nie są brane pod uwagę. Brak odpowiedzi jest równoznaczny z brakiem dostępności kodu.

Kolejna zmiana dotyczy usług Empik Go. Dostawca wprowadził zmiany w swojej ofercie od roku 2024. Najważniejszą z nich jest zastąpienie kodów miesięcznych, dających nieograniczony dostęp do zasobu ebooków, audiobooków i podcastów, kodami z  określonym limitem tytułów, które może pobrać na swoje konto czytelnik w ciągu miesiąca.

Kod, który wysyłamy pozwala:

– pobrać i otwierać na jednym koncie czytelniczym maksymalnie 4 tytuły miesięcznie (audiobooki, ebooki).  Istnieje możliwość wycofania wybranego tytuł (wyzerowania go z limitu), jeśli czytelnik nie wyświetli/odsłucha więcej niż 10% jego zawartości,

– pobranie jednego odcinka z serii audio powoduje wykorzystanie jednego tytuł z limitu, ale jednocześnie pozwala na pobranie kolejnych odcinków bez ograniczeń. Odsłuchanie kolejnych odcinków serii nie powoduje więc dalszego zmniejszenia przyznanego limitu 4 tytułów miesięcznie,

– limitem tytułów nie są objęte podcasty oraz słuchowiska typu ASMR (wywołujące miłe wrażenia słuchowe, np. szum morza). Tego typu pozycje można słuchać bez ograniczeń.

Skip to content