Okładki kilku książek

Książki o kosmosie dla dzieci

Często słyszymy od naszych młodych czytelników: “Chcę jakąś książkę o kosmosie!”. To nas bardzo cieszy, bo znaczy, ze nawet młodzi czytelnicy szukają w lekturze nie tylko rozrywki. Może wśród nich już powoli rośnie jakiś przyszły naukowiec? W związku z tym podczas ostatnich zakupów postawiliśmy przed sobą zadanie – kupić coś z tej tematyki, zwłaszcza odpowiedniego dla ciut młodszych dzieci, wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. A potem nastąpiło standardowe wyszukiwanie dostępnych tytułów oraz informacji o nich – nie tylko od wydawców, ale i czytelników i ich rodziców (dobrze, że tematyka dotycząca wszechświata cieszy się taka popularnością!). A oto efekt naszych działań, choć niekoniecznie ostateczny ;).

Kosmos, Elżbieta Wójcik
Z bardzo lubianej przez dzieci serii o samochodziku Franku, który ma wciąż nowe przygody. Tym razem sympatyczny czerwony samochodzik udał się w podróż w Kosmos.

Kosmos
Kartonowa książeczka dla najmłodszych.

Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem, Dominic Walliman i Ben Newman
Dołączcie do ekscytującej, napędzanej rakietami misji odkrywania kosmosu! Profesor Astrokot i jego drużyna czekają na was!
Z tej fascynującej książki młody czytelnik dowie się, czym ludzie latają na Księżyc i podbijają kosmos. Najnowszy tytuł z serii książek edukacyjnych o profesorze Astrokocie skierowanych do młodszych czytelników.

Niesamowity Wszechświat, Karolina Bąkowska
Od najdawniejszych czasów ludzie chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o naszej planecie. Wiele zjawisk na niebie obserwowali za pomocą lunet i teleskopów, jednak to było za mało i zapragnęli polecieć w przestrzeń kosmiczną. Przez stulecia podejmowali próby budowy maszyn pozwalających unieść się ponad Ziemię. Jeśli chcecie wiedzieć, czy spadające gwiazdy spełniają życzenia i czy komety sprowadzają nieszczęścia, to jak najszybciej wybierzcie się w kosmiczną podróż razem z nami!

Tu jesteśmy, Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Każdy w dzieciństwie marzył, by polecieć w kosmos. Dzięki tej książce stało się to możliwe. Rodzice i dzieci razem mogą wybrać się na Marsa!
Skorzystają z niej nie tylko młodzi naukowcy – to książka dla dociekliwych dzieci, które uważnie obserwują świat i zadają mnóstwo pytań. A także dla wszystkich marzycieli lubiących patrzeć w gwiazdy.
Zwięzłe, przystępne teksty przekazują ogrom wiedzy, którą zawstydzić można niejednego dorosłego. I ciekawostek, o których nie śniło się nawet uczonym.
Mizielińscy wielokrotnie już dowiedli, że potrafią najtrudniejsze nawet tematy pokazać w sposób, który fascynuje młodych czytelników i zadziwia ich rodziców. Tym razem udowadniają, że czarna z pozoru przestrzeń kosmiczna jest wszechświatem kolorów i kopalnią fascynujących opowieści.

okładki dwu ksiażek

Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy, Artur B. Chmielewski, Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka
Czy w kosmosie można pompować balony? Jak wylądować na komecie, a jak przetrwać rok w temperaturze 460 stopni Celsjusza? Czy pszczoły i pająki mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów centrum dowodzenia lotami kosmicznymi NASA? I co Indianie mają z tym wspólnego?
Wybierz się w niezwykłą podróż z synem Papcia Chmiela, Arturem B. Chmielewskim, który zaprasza na podbój kosmosu. W dzieciństwie marzył o budowaniu statków kosmicznych, a teraz pracuje w jednym z centrów NASA jako kosmiczny inżynier!
W książce opowiada o najważniejszych kosmicznych projektach, o których nigdzie indziej nie przeczytasz! Zobacz, jak rozwiązuje się problemy w stylu NASA. Uwierz w siebie – Ty też potrafisz! Wystarczy pokombinować, bo nauka jest megaciekawa.

Przewodnik kotki po nocnym niebie, Stuart Atkinson
Kiedy podnosisz głowę i patrzysz nocą w niebo, cały wszechświat odwzajemnia ci się spojrzeniem. Czy chcesz zawrzeć bliższą znajomość z mgławicami i zorzą polarną? Umieć rozpoznawać konstelacje? Przeniknąć tajemnice Drogi Mlecznej? W takim razie pozwól, że ci przedstawię Felicity – kotkę, która jest zakochana w nocnym niebie i chętnie zostanie twoją przewodniczką. Koty i gwiazdy mają ze sobą bardzo wiele wspólnego!
Ta pięknie ilustrowana książka, napisana zrozumiałym dla dziecka językiem, dowodzi, że astronomia nie jest trudna… i że nigdy nie jest za wcześnie na przygodę w kosmosie!

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.

Skip to content