Empik Go – ebooki, audiobooki i podcasty

Empik Go umożliwia dostęp do ponad 90 000 ebooków, audiobooków i podcastów o różnorodnej tematyce, w tym produkcji oryginalnych Empik.  Wśród oferowanych publikacji znajduje się również unikatowa na polskim rynku książek elektronicznych kolekcja ekomiksów. Korzystając z platformy otrzymujesz odtwarzacz audiobooków i czytnik ebooków w jednym. Można korzystać także w trybie offline oraz słuchać w autach wyposażonych w Apple Car Play, Android Auto lub Bluetooth.

Nasza biblioteka dysponuje trzydziestodniowymi kodami dostępu do tej platformy. Aby je otrzymać, należy wypełnić formularz i mieć aktywną kartę biblioteczną – czyli: w danym roku kalendarzowym trzeba wypożyczyć do domu przynajmniej jedną książkę. Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy od pierwszego dnia danego miesiąca. Maile wysłane przed podanym terminem nie są brane pod uwagę. Brak odpowiedzi jest równoznaczny z brakiem dostępności kodu.

Czytelnik może otrzymać tylko jeden kod w miesiącu. Uwaga! Nie można otrzymać kodu jednocześnie do platformy Legimi i Empik Go – należy dokonać wyboru, z której z nich chce się skorzystać.
Zgodnie z regulaminem platformy z Empik Go mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.

Przypominamy, że jeden kod uprawnia do korzystania z zasobu jednocześnie na dwóch różnych urządzeniach. Czytnik Kindle jest liczony jako trzecie urządzenie.

Od roku 2024 dostawca usługi Empik GO wprowadził zmiany w swojej ofercie. Najważniejszą z nich jest zastąpienie kodów miesięcznych, dających nieograniczony dostęp do zasobu ebooków, audiobooków i podcastów, kodami z określonym limitem tytułów, które może pobrać na swoje konto czytelnik w ciągu miesiąca.

Kod, który wysyłamy pozwala:

  • pobrać i otwierać na jednym koncie czytelniczym maksymalnie 4 tytuły miesięcznie (audiobooki, ebooki). Istnieje możliwość wycofania wybranego tytuł (wyzerowania go z limitu), jeśli czytelnik nie wyświetli/odsłucha więcej niż 10% jego zawartości,
  • pobranie jednego odcinka z serii audio powoduje wykorzystanie jednego tytuł z limitu, ale jednocześnie pozwala na pobranie kolejnych odcinków bez ograniczeń. Odsłuchanie kolejnych odcinków serii nie powoduje więc dalszego zmniejszenia przyznanego limitu 4 tytułów miesięcznie,
  • limitem tytułów nie są objęte podcasty oraz słuchowiska typu ASMR (wywołujące miłe wrażenia słuchowe, np. szum morza). Tego typu pozycje można słuchać bez ograniczeń.

Po otrzymaniu kodu:

  1. Wejdź na stronę www.empik.com/go/biblioteki/kod

2. Wpisz kod, który otrzymałeś z biblioteki.  Aktywacja  kodu musi nastąpić w miesiącu w którym pobrałeś kod z biblioteki.

3. Zaloguj się lub zarejestruj w Empik. Uwaga! Należy zapoznać się z regulaminem usługi na stronie www.empik.com/regulamin

4. Pobierz bezpłatną aplikację Empik Go (maksymalnie na 2 urządzenia)

5. Czytaj i słuchaj przez 30 dni od momentu aktywacji kodu

Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej zadzwoń lub  napisz: Centrum Wsparcia Klienta tel: +48224627250, e-mail: empikgo@empik.com

Skip to content