okładki kilku książek

Jesienne nowości dla dzieci i młodzieży – część 2

Świat jest pełen niesamowitych, magicznych stworzeń – niektóre są piękne, inne szkaradne, z niektórymi można się zaprzyjaźnić, a innym lepiej zejść z drogi. Atlas prezentuje tylko niewielką część postaci, które można spotkać w różnych środowiskach, część z nich znamy z mitów, baśni, legend, opowieści, książek i filmów. Czy istnieją naprawdę? Tego nie powiemy, ale pomożemy się przygotować na każde nieoczekiwane spotkanie. Atlas opisuje mocne i słabe strony przeróżnych stworzeń, a zakładka ze skalą pomoże zorientować się, z kim mamy do czynienia. Naprawdę duży format, twarda oprawa, dziewięciu wspaniałych, nieustraszonych ilustratorów stanęło oko w oko z potworami i przygotowało ich portrety! Wszystko po to, by oswoić strach i przekonać się, że nie taki potwór straszny, jak go malują!
Atlas stwory i potwory, Agnieszka Antosiewicz

Bułeczka rządzi!, Sara Ohlsson, Lisen Adbåge
Pierwszy tom nowej serii o rezolutnej, pewnej siebie dziewczynce z głową pełną pomysłów, jej niepoprawnej mamie i zwariowanej babci. Bułeczka tak naprawdę ma na imię Francesca, ale nikt tak do niej nie mówi. Mieszka z mamą i chodzi już do szkoły. Do rodziny należy jeszcze babcia, chociaż ona z nimi nie mieszka. Według Bułeczki mogłaby, ale mama jakoś się do tego nie pali. W każdym razie z babcią widują się prawie codziennie. A gdy spotkają się trzy tak nieprzeciętne kobiety, w wymyślaniu zwariowanych zabaw nikt ich nie przebije!

okładki kilku ksiażek

Empatia to twoja supermoc. Poznawaj emocje i ucz się języka angielskiego, Cori Bussolari
Opanowanie sztuki okazywania innym zrozumienia i troski to jeden z najważniejszych etapów rozwoju dziecka. Ta dwujęzyczna książka zawiera przypowiastki. Prezentują one proste sceny z życia wzięte, które uczą młodego czytelnika okazywać empatię. Zawiera pytania do dyskusji i ćwiczenia zachęcające dzieci do rozmowy o tym, czego się nauczyły i jak mogą to wykorzystywać na co dzień.

Stop plotkom! Cała prawda o zwierzętach, Sophie Corrigan
“Hej, ludzie! Ciągle nas OBMAWIACIE, twierdzicie, że przyprawiamy was o gęsią skórkę, że jesteśmy straszne, brzydkie, groźne i wstrętne…
STOP PLOTKOM! Chcemy sprostować to i owo, bo mamy już dość kłamstw na swój temat. Sami zobaczcie, co robimy, co jemy i jak się porozumiewamy. Przekonajcie się, że tak naprawdę MNÓSTWO z nas pożytku.”
Ta książka w zabawny i przystępny sposób podaje mnóstwo faktów o poszczególnych gatunkach. Całość uzupełniają świetne ilustracje.

Matylda Odważna i Pralkowy Potwór, Ilona Kostecka
Matylda ma cztery lata. Ma też starszego brata, Tymona. Pewnego dnia mama zauważa, że w pralce giną skarpetki. Matylda jest przekonana, że to sprawka Pralkowego Potwora. Wyrusza na jego poszukiwanie. Tak naprawdę walczyć będzie przede wszystkim z własnym strachem.
Czy znajdzie w sobie dość odwagi? I czy to możliwe, że jej brat też się czasem boi?

Młodzieży polecamy:

Cała szkoła mówi o mnie, Michelle Quach
Pełna przewrotnego humoru, ciepła i mądra opowieść o dojrzewaniu i pierwszej miłości, która potrafi być bardzo skomplikowana, zwłaszcza kiedy zakochujesz się w swoim wrogu…
Ale kto mógł przypuszczać!? Strojenie się, makijaż i przyziemne uczucia były przecież ostatnimi rzeczami, o jakie posądziłaby siebie Eliza. „Jesteś wyłącznie tak dobra, jak świadczą o tobie fakty” — taką dewizę wyznawała na co dzień. Jej myśli zaprzątał przede wszystkim „Sygnalista” – szkolna gazetka, w redakcji której działała z sukcesami od lat, a teraz, jako uczennica przedostatniej klasy, mogła w końcu kandydować na stanowisko redaktor naczelnej. Była najlepszą kandydatką! Bez dwóch zdań!
Do momentu, kiedy… na jej drodze pojawił się – niedoświadczony, ale wysoki, przystojny i wygadany (jak się okazuje!) – Len. Podobno po kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą karierę baseballisty, „swoje miejsce” odnalazł właśnie tutaj, w redakcji „Sygnalisty” i pokochał pisanie. Dobre sobie!
Eliza Quan staje przed nowym wyzwaniem – musi zmierzyć się z rywalem i walczyć o wymarzone stanowisko. Przy okazji, przez przypadek, staje się twarzą feministycznej rewolucji. A jeśli Len wcale nie jest aż tak wyrafinowany i zepsuty? Czy uda im się podjąć współpracę? I czym skończy się ta walka o szkolne stołki?

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.


Skip to content