Legimi – ebooki, audiobooki i synchrobooki.


Biblioteka dysponuje kodami do platformy Legimi. W zasobie znajduje się 255 000 tytułów ebooków oraz 80 000 audiobooków i synchrobooków z różnych dziedzin wiedzy oraz literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Uwaga! Biblioteka dysponuje ograniczoną ilością kodów. Przyznawane są zawsze na okres jednego miesiąca. Aby je otrzymać, należy wypełnić formularz i mieć aktywną kartę biblioteczną – czyli: w danym roku kalendarzowym trzeba wypożyczyć do domu przynajmniej jedną książkę. Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy od pierwszego dnia danego miesiąca. Maile wysłane przed podanym terminem nie są brane pod uwagę. Brak odpowiedzi jest równoznaczny z brakiem dostępności kodu.
Czytelnik może otrzymać tylko jeden kod w miesiącu. Uwaga! Nie można otrzymać kodu jednocześnie do platformy Legimi i Empik Go – należy dokonać wyboru, z której z nich chce się skorzystać.
Przypominamy, że jeden kod uprawnia do korzystania z zasobu jednocześnie na dwóch różnych urządzeniach, przy czym mogą to być np. dwa czytniki dwóch różnych marek lub dwa smartfony.

Po otrzymaniu kodu:

1/ Załóż darmowe konto lub zaloguj się na stronie www.legimi.pl/rajska. Uwaga! Należy zapoznać się z regulaminem usługi i zaakceptować go.

2/ Aktywuj otrzymany kod. Aktywacja musi nastąpić w miesiącu, w którym kod został pobrany.

3/ Pobierz bezpłatną aplikację legimi.
Do wyboru są następujące urządzenia: komputer (stacjonarny lub laptop z systemem minimum Windows 8 ), tablet, czytnik ebooków oraz smartfon. Jednym kodem można powiązać i (dzięki temu czytać równolegle) dwa urządzenia. Nie mogą być to jednak urządzenia tego samego typu (np. dwa tablety), ale muszą być to pary mieszane (np. tablet i czytnik).

4/ Czytaj przez 30 dni od momentu aktywacji kodu.

5/ Zgłoś się po kolejny kod do biblioteki :).

Użytkownik uprawniony jest do korzystania z Publikacji elektronicznych w zakresie dozwolonym przez przepisy prawne obowiązujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (w tym w zakresie dozwolonego użytku), a także zgodnie z zasadami netykiety.
Użytkownik nie jest uprawniony do: a) rozpowszechniania, dystrybucji i wprowadzania do obrotu, w całości lub we fragmentach Publikacji elektronicznych i tradycyjnych, b) ingerowania w zawartość Publikacji elektronicznych, c) usuwania w Publikacjach elektronicznych oznaczeń właściciela oraz technicznych zabezpieczeń.

W ewentualnych sprawach technicznych Czytelnik Biblioteki proszony jest o kontakt z działem technicznym Legimi pod adresem e-mail: support@legimi.com

Pakiet dla bibliotek może chwilowo nie obejmować niektórych wydawnictw lub tytułów dostępnych w wersji płatnej.

Więcej informacji na Legimi.

Zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Skip to content