Legimi – ebooki, audiobooki i synchrobooki.


Biblioteka dysponuje kodami do platformy Legimi. W zasobie znajduje się ponad sto tysięcy e-booków z różnych dziedzin wiedzy oraz literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Dostępne są także audiobooki (do słuchania na smartfonach lub na tabletach) oraz synchrobooki – umożliwiające płynne przełączanie się między czytaniem a słuchaniem!

Uwaga! Biblioteka dysponuje ograniczoną ilością kodów. Przyznawane są zawsze na okres jednego miesiąca. Aby je otrzymać, należy wypełnić formularz. Kody wydawane są czytelnikom, którzy posiadają ważne konto w bibliotece. Czytelnik może otrzymać tylko jeden kod w miesiącu. Uwaga! Nie można otrzymać kodu jednocześnie do platformy Legimi i Empik Go – należy dokonać wyboru, z której z nich chce się skorzystać.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Po otrzymaniu kodu:

1/ Załóż darmowe konto lub zaloguj się na stronie www.legimi.pl/rajska. Uwaga! Należy zapoznać się z regulaminem usługi i zaakceptować go.

2/ Aktywuj otrzymany kod. Aktywacja musi nastąpić w miesiącu, w którym kod został pobrany.

3/ Pobierz bezpłatną aplikację legimi.
Do wyboru są następujące urządzenia: komputer (stacjonarny lub laptop z systemem minimum Windows 8 ), tablet, czytnik ebooków oraz smartfon. Jednym kodem można powiązać i (dzięki temu czytać równolegle) dwa urządzenia. Nie mogą być to jednak urządzenia tego samego typu (np. dwa tablety), ale muszą być to pary mieszane (np. tablet i czytnik).

4/ Czytaj przez 30 dni od momentu aktywacji kodu.

5/ Zgłoś się po kolejny kod do biblioteki :).

Użytkownik uprawniony jest do korzystania z Publikacji elektronicznych w zakresie dozwolonym przez przepisy prawne obowiązujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (w tym w zakresie dozwolonego użytku), a także zgodnie z zasadami netykiety.
Użytkownik nie jest uprawniony do: a) rozpowszechniania, dystrybucji i wprowadzania do obrotu, w całości lub we fragmentach Publikacji elektronicznych i tradycyjnych, b) ingerowania w zawartość Publikacji elektronicznych, c) usuwania w Publikacjach elektronicznych oznaczeń właściciela oraz technicznych zabezpieczeń.

W ewentualnych sprawach technicznych Czytelnik Biblioteki proszony jest o kontakt z działem technicznym Legimi pod adresem e-mail: support@legimi.com

Pakiet dla bibliotek może chwilowo nie obejmować niektórych wydawnictw lub tytułów dostępnych w wersji płatnej.

Więcej informacji na Legimi.

Zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Skip to content