okładki kilku książek, logotyp NPRcz

Dotacja z Biblioteki Narodowej – nowości – książki dla dzieci

Chociaż mamy już drugą połowę września i szkolne debiuty za sobą, zaczynamy od bogato ilustrowanej książki obrazkowej, w której ciepło i z humorem ukazane są uroki szkolnego życia. W przyszłym roku Pom idzie do szkoły. Bardzo się niecierpliwi i już nie może się doczekać! Postanawia więc odwiedzić szkoły swoich przyjaciół.
W Szkole Małych Skoczków króliki uczą się czytać, pisać i liczyć.
W Szkole Kumatków żabki tworzą wspaniałe dzieła sztuki.
W Szkole Puchatych Ogonów lisy trenują cały dzień.
A może w swojej wymarzonej szkole Pom znajdzie to wszystko razem?
JEDNO JEST PEWNE – SZKOŁA TO WSPANIAŁA PRZYGODA! W najnowszej książce znanej i cenionej ilustratorki Marianne Dubuc znajdziemy charakterystyczne dla niej zabawne, pełne detali ilustracje, które wciągną do lektury czytelników w każdym wieku.
1, 2, 3… do szkoły, Marianne Dubuc

Nie taki tygrys straszny, Aniela Cholewińska-Szkolik
Nowa seria pt.: „Popik i jego wielkie przygody” nawiązuje do cyklu „Misia i jej mali pacjenci”.
Popik to biały terierek o radosnych oczach i czarnym ruchliwym nosku. Pomaga swojej opiekunce Misi prowadzić Lipową Klinikę weterynaryjną i opiekować się zwierzętami. Z wieloma pacjentami się zaprzyjaźnia, bo to bardzo towarzyski i sympatyczny czworonóg. Życie małego psiaka nie jest nudne. Potrafi stawić czoła tygrysowi, wyruszyć w niebezpieczną pogoń za wiewiórką czy pomóc Misi rozwiązać problem z bursztynem.

okładki kilku książek, logotyp NPRcz

Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce, Łucja Malec-Kornajew
Bezbłędnie namierza ukryte skarby. Łamie najtrudniejsze szyfry. Raz-dwa tropi największych fałszerzy i złodziei bezcennych dzieł. Jest naprawdę niezła w te klocki! Gdy wsiada na swój zdezelowany rower i zarzuca na ramię wielką torbę specjalistycznego sprzętu (dziurawe sito w sam raz jej się przyda!), nie ma na nią mocnych! Poznajcie Fishkę, najsłynniejszą detektywkę tajemnic sztuki w Polsce, a kto wie… może i na świecie?
Co się stało z wypełnionym złotem pociągiem, który wjechał do tunelu i zniknął bez śladu?
Jakie tropy doprowadziły naukowców do odkrycia na dnie Wisły szczątków zatopionego wieki temu pałacu króla Polski?
Jak to się stało, że niemiecki gubernator Hans Frank zawiesił wart fortunę obraz Dama z gronostajem w swoim pokoju tuż nad kaloryferem?
Skąd w Środzie Śląskiej tyle skarbów, że kopiąc w ziemi, ludzie co rusz wykopują garnki ze złotem?
Czy masz w sobie żyłkę tropiciela i łowcy skarbów? Wyrusz z Fishką i odkryj tajemnice polskich dzieł sztuki!

Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i dla rodziców trochę też, Urszula Młodnicka
Pink, mały niebieski stwór, jedno ucho ma okrągłe, a drugie trójkątne. Uwielbia swoich przyjaciół, babeczki bananowe i grę na ukulele. Nie lubi kożuchów na mleku i Fiszki, a także gdy ktoś go okłamuje. Nie lubi też występować publicznie. Bardzo go to stresuje.
Książka pomaga zrozumieć małemu czytelnikowi, że w życiu zdarzają się trudne momenty i każdy się czasem denerwuje. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić.

Intruzi, Susanna Isern
Pewnej nocy, gdy na niebie jaśniał księżyc w pełni, do brzegu nieopodal lasu przybiła łódź. Jej pasażerowie przypłynęli z dalekich stron. Przemierzyli góry, pustynie i morza, kierując się Gwiazdą Polarną. Na ich widok wszyscy krzyknęli: INTRUZI!
Baśń o otwartości, czułości i tolerancji. Opowieść, której zakończenie wybiera samo dziecko. I w tej książce. I w prawdziwym życiu.

okładki kilku książek, logotyp NPRcz

W tej bajce nie ma złego wilka, Lou Carter, Deborah Allwright
Zły wilk znów się spóźnił. Trzy małe świnki się złoszczą, a babcia Czerwonego Kapturka jest też bardzo poirytowana. Ale jak wilk ma być w dwóch bajkach jednocześnie? Ma tego DOŚĆ. Postanowił, że NIE BĘDZIE WIĘCEJ ZŁEGO WILKA w żadnej bajce!
Czy bajkowi bohaterowie poradzą sobie bez niego? A może odkryją, że mimo wszystko potrzebują złego wilka?

Dwie nowe pozycje z ulubionej serii Amberek:

okładki dwu książek, logotyp NPRcz

A dla miłośników książek do wyszukiwania:

okładki kilku książek, logotyp NPRcz

Komiks z nowej serii:

okładki kilku książek, logotyp NPRcz

Koń by się uśmiał. Ale jazda! Laurent Dufreney
Czworonożni bohaterowie komentują życie, śmieją się z ludzi, a nawet są przesądni! Poznajemy pełen przegląd końskich charakterów – od miłych kucyków, przez pewne swej piękności klacze po dumne ogiery. Nie brakuje też pechowców, złośliwców ani brudasków. Przedstawiamy pełne humoru opowieści nie tylko dla miłośników koni!

okładki kilku książek, logotyp NPRcz

Opowieści z Białej Doliny, Przemek Corso
KTOŚ CHCE UKRAŚĆ LAS!
A to dopiero początek wielu przygód czekających na was w Białej Dolinie!
Dołączcie do swoich nowych ulubionych bohaterów i razem z dziewczynkami, Mią i Anaszką, oraz gapowatym, ale sympatycznym Leśniczym Gałązką rozwiążcie tajemnicę znikającego lasu, zagadkę ducha gór, odwiedźcie niby-restaurację z niby-jedzeniem, odnajdźcie białego łosia albinosa i przekonajcie się, jak zachwycający potrafi być świat. A to i tak tylko połowa czekających na Was opowiadań!
Opowieści z Białej Doliny to zbiór historii dla dzieci i dorosłych, które są pochwałą dla przyjaźni, miłości, odwagi, ciekawości, natury i podstawowego prawa do indywidualności i bycia innym.

Zaginiony Ollie, William Joyce
Wspaniała opowieść o przyjaźni i jedyne w swoim rodzaju wejrzenie w tajemniczy świat zabawek, który rządzi się własnymi prawami. Wykonany własnoręcznie przez mamę Billy’ego, Ollie jest wyjątkową zabawką, najlepszym przyjacielem chłopca, jego powiernikiem, kumplem i ulubieńcem. Ale w świecie zabawek są tacy, którzy budzą lęk – kradną i więżą ulubione zabawki dzieci, aż zapomną o nich całkowicie i pozostaną zgubione na zawsze. Kiedy Ollie pada ofiarą porwania, Billy musi go uratować z rąk clowna Zozo, którego kryjówkę trzeba odkryć za parkiem, lasem i w głębi nocy. Podróż żadnego dziecka nie była nigdy równie epicka.

okładki dwu książek, logotyp NPRcz

Niebieski dom, Natalia Przeździk
Czy wiecie, czego potrzeba, żeby przeżyć najwspanialsze wakacje w życiu? Po pierwsze, starego drewnianego domu otoczonego zdziczałym sadem, w którym można bawić się we wszystko, na co ma się ochotę. Po drugie, zwariowanego rodzeństwa (choć bez nowo poznanej koleżanki z sąsiedztwa zabawa całej naszej piątki nie byłaby tak udana). Po trzecie, rodziców, którzy wymyślają długie i męczące wycieczki w góry, ale po nich pozwalają nam rozpalić ognisko, a nawet położyć się do łóżek bez kąpieli… naprawdę! I po czwarte, bliskości lasu, pól oraz rzeki – tam dopiero można przeżywać niesamowite przygody!

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.

Zakup dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, zadanie „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Logotypy
Skip to content