Kilka okładek książek

Co nowego w dziale dziecięcym?

Zojka lubi swoje miasteczko. Za nazwę, która kojarzy się jej z czymś miękkim jak aksamit, za to, że centrum jest blisko, i za pozostałości domu Kulików. W zdziczałym ogrodzie czas płynie inaczej. W okolicy często kręci się bezdomny piesek, Pętelek, którego dziewczyna dokarmia. Robi to także ten wiecznie ponury Igor. Zoja i Igor nie znają się dobrze, ale ich drogi coraz częściej się krzyżują. Choć tego nie wiedzą, wiele ich łączy. Pewnego dnia z przytuliska dla zwierząt, w którym oboje pomagają, ktoś kradnie szczygły… Książka Beaty Ostrowickiej jest jedną z trzech, które znalazły się w ścisłym finale 27. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Koniecznie przeczytajcie Szczygły.

Pies w czasach zarazy, Dorota Combrzyńska-Nogala
Trzynastoletni Wiktor nawet nie przypuszczał, jak wiele zmieni się w jego życiu po 12 marca 2020 roku. Przez pandemię koronawirusa inaczej spojrzy na szkołę, sąsiadów, przyjaźń i miłość. Kwarantanna nie oznacza wcale nudy i osamotnienia, teraz wszystko, co dotąd było łatwe, staje się wyzwaniem i przygodą. Dzięki Asowi, psu sąsiada, Wiktor może tę przygodę przeżyć na własnej skórze.

Puk, puk! : zastałem króla?, Marcin Przewoźniak
Rodzina Bielskich mieszka w stuletniej kamienicy. Pewnego dnia w futrynę prowadzącą do spiżarni wstawiają zabytkowe drzwi kupione na targu staroci. Jak się okazuje, drzwi te działają jak wehikuł czasu i od tego momentu zaczynają się dziać niestworzone rzeczy!
Puk, puk! „Przepraszam, zastałem króla?” – słyszy główny bohater, kiedy drzwi do spiżarni uchylają się i wchodzi przez nie królewski błazenek. Dwunastoletni Stanisław Bielski jest zarówno zafascynowany, jak i przestraszony tym, co się zaczyna dziać w ich domu. W końcu goszczenie zabłąkanego krzyżackiego rycerza, królewskiego błazna, Winstona Churchilla, Henryka Sienkiewicza, Mikołaja Kopernika, nadwornej praczki Jana III Sobieskiego czy wreszcie średniowiecznego bakałarza, który usiłuje spuścić lanie swemu uczniowi, itp. to nie lada wyzwanie dla współczesnej rodziny.
Poznaj historię z zupełnie innej strony!
Kolejna finalistka 27. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Trzy książki autorstwa Marty Ksiel o chłopcu imieniem Bożek, zwanym też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża… a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który ciągle podkrada mu kapcie.

Małe Licho i tajemnica Niebożątka

Małe Licho i anioł z kamienia

Małe Licho i lato z diabłem

Dla przedszkolaków:


Tola w przedszkolu, Anna Włodarkiewicz
Jak wygląda życie malucha w przedszkolu?
W przedszkolu można poznać nowych przyjaciół.
W przedszkolu można bawić się zabawkami i wyjść na plac zabaw z rówieśnikami.
W przedszkolu dzieci jedzą wspólnie smaczne posiłki i razem leżakują! Cztery naturalne, rodzinne opowiadania uzupełnione pięknymi ilustracjami otulą Was swoim ciepłym klimatem i sprawią, że będziecie często wracać do tej książki.

Dwie nowe książki autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik o małej weterynarz Misi, która w magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Ma też niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret:

Misia i jej mali pacjenci. Leśne Przytulisko

Misia i jej mali pacjenci. Wakacje nad Narwią

Dla całkiem małych:

Dwie książeczki dla najmłodszych autorstwa Guido van Genechtena, które łączą czytanie z interaktywną zabawą:

Odkryj, gdzie…

Odkryj, kto…

Dla małych budowniczych kolejna w serii świetnych książek obrazkowych:
Rok na placu budowy Artura Nowickiego

oraz kilka świetnych książek pomagających dziecku zmagać się z codziennymi sytuacjami oraz emocjami:

Tomek mały jest nieśmiały, Beth Bracken – czy bohater poradzi sobie z lekiem przed publicznym wystąpieniem w przedszkolu?

Max i Królik : Babka ze złością, Astrid Desbordes – czyli krótka historia o tym, jak radzić sobie z gniewem.

Kto przytuli Misia Tulisia?, David Melling – o tym, jak ważne jest w życiu przytulanie

Nie martw się Misiu Tulisiu, David Melling – o tym, jak radzić sobie, gdy mamy jakieś zmartwienie

Najpiękniejszy ogródek Borsuka, Marsha Diane Arnold – podnosząca na duchu opowieść o tym, że w życiu nie wszystko można zaplanować, ale czasem te niespodziewane zdarzenia dobrze się kończą.

Żyrafy nie umieją tańczyć, Giles Andreae – cudna opowieść o zwycięstwie nad życiowymi przeciwnościami i że w każdym z nas mogą drzemać nieodkryte talenty.

Przy pisaniu tego zostawienia korzystano z opisów zamieszczonych na stronach wydawnictw.

Skip to content