Biblioteka dzisiaj

Przedstawia wnętrze biblioteki, na pierwszym planie stanowisko obsługi czytelnika

Nasza biblioteka jest miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich czytelników. Księgozbiór składa się z ponad 22 tys. książek o różnej tematyce. Czytelnik znajdzie pozycje z literatury popularnonaukowej, beletrystykę, biografie, reportaże, książki religijne, poradniki, lektury, poezję. 

Najmłodszym oferujemy kącik dziecięcy, a w nim cały czas aktualizowaną ofertę nowych książek, stolik do rysowania, zabawki oraz puzzle. 

Dzięki dotacji Gminy Siepraw oraz programowi zakupu nowości wydawniczych Biblioteki Narodowej udaje się wzbogacać księgozbiór o ok. tysiac nowych pozycji rocznie. Przyjmujemy również dary od Czytelników – bardzo za wszystkie dziękujemy!

Placówka udostępnia dwa stanowiska komputerowe z szerokopasmowym Internetem.

Istnieje także możliwość wykonania ksero, wydruku czy skanu dokumentu, również w kolorze.  

Cały czas dbamy o tworzenie działu regionalnego. Gromadzimy publikacje dotyczące naszej gminy i najbliższej okolicy, a także twórczość jej mieszkańców. W czytelni można skorzystać z archiwalnych numerów czasopisma Z Czterech Stron Gminy. Zawartość poszczególnych numerów jest wprowadzona i opisana w naszym katalogu elektronicznym. 

Warto wspomnieć o publikacjach dotyczących błogosławionej Anieli Salawy, urodzonej w Sieprawiu. Bibliografia o Anieli Salawie

Skip to content